2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir

2008 yılında yeniden düzenlenmiş olan İstikrar Fonu'ndan çıkarılan ve Rusya'nın Rezerv Fonu olan bu ülkede, yağmurlu bir gün için “juggle”, Ocak 2018'den bu yana Ulusal Refah Fonu ile birleşerek jüri olmuştur.

Transferin yapıldığı tarihte, birincinin aktifleri neredeyse 1 trilyon ruble olmuştur ve bu fonlar her zaman yabancı para cinsinden veya doğrudan yabancı para cinsinden varlıklarda biriktiği için, her zaman çok likit ve son derece kârlıdırlar. Aslında altın ve döviz rezervlerinin bir parçası olmakla birlikte, aynı zamanda, Merkez Bankası'nın değil, fonlarının geri kalanı gibi, Maliye Bakanlığı'nın emrinde olmak.

2016 yılında, Rezerv Fonu büyüklüğü önceki rakamlara göre neredeyse dört kat azalırken, 2017 yılında da yılın sonuna kadar tamamen tükeneceği yönünde ciddi endişeler yaşanmıştır.

Bunun nedeni, bütçenin uygulanmasında, dış ekonomik pazarda meydana gelen kayıpların ve Rusya Federasyonu'nun siyasi izolasyonunun ve yaptırımların yol açtığı diğer sorunlarda feci bir durumdu.

Barikatların ikinci çizgisi doğrudan Ulusal Refah Fonu'nun kendisinde olmalıydı, ancak 2018'in başlarında durum bir şekilde düzleştirilmişti, varlıkların iyi bir şekilde yenilenmesi bile mümkün oldu. iki rezerv bire.

Rezerv Fonu ve Ulusal Refah Fonu'nun birleşmesinin değeri

2019 yılında Rusya Rezerv Fonu

Rezerv Fonu'ndaki azami tarih 5.8 trilyon ruble içerdi ve en güzel rakamlar 2008'den 2009'a kadar olan dönemi gösterdi.

Ardından, fon gelirleri sabit bir şekilde düşmeye başladı ve 2011'deki kritik minimum seviyesine ulaştı (GSYİH'nın sadece% 1.3'ü) ve ardından 2014-2015'e kadar% 6-8'e varan istikrarlı bir büyüme gösterdi.

Ardından, petrol fiyatlarındaki keskin düşüş nedeniyle, büyüklükleri bir miktar azaldı, ancak genel olarak, 2016 yılına kadar muhafaza politikası nedeniyle istikrarlı kaldı, ardından GSYH ile ilgili olarak en azından GSYH ile ilgili olarak daha fazla bakıldığında hacimleri düzenli olarak azaltmaya başladı. ya da daha az nezih (ama, bu dönemde GSYİH'nın hiçbir şekilde parıldamadığını hatırlıyoruz), bunun sonucu olarak, yine de bu dengeyi tarihsel bir asgari seviyeye getirmeyi başardı.

bir ruble ile fare

Değişimin dinamiğine gelince, artık kuruluşun Rezerv Fonu'nun veli - Ulusal Zenginlik Fonu, 2008'deki organizasyonundan bu yana, ülkenin emeklilik fonunun bu son rezervinin yanı sıra, keskin durumda bile emin olmasının güvence altına alınması. ihraç edilen kaynaklara fiyat düştüğü takdirde, hem sigorta hem de dış ekonomik yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edebilecek, ancak yavaş yavaş büyümeye devam edecek, ancak yine de istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edecektir. 2017 sonuna kadar, Rezerv Fonu'nun kendi bünyesine girmesiyle birlikte, 3,6–3,9 trilyon ruble büyüklüğünde bir düşüş gösterdi. 2018'in ilk yarısında.

Bu dernekte, birçoğu ekonominin endişe verici zilini takip ediyor, çünkü daha önceleri ülkenin dış yükümlülüklerini ve diğer problemleri açık bir şekilde Rezerv Fonu'nun bütçesiyle sınırlı tutuyordu ve bu ihtiyaçların açgözlü pençesi hiçbir şekilde başka yollara başvurmadı. eyalet.

Nitekim, hem ek emeklilik kapsamı hem de diğer sigorta yükümlülükleri ile olumsuz senaryolara ayrılan tüm rezervler, tamamen ve tamamen petrol ve gaz gelirlerine bağımlıdır. Bu tam olarak insanlar için ne anlama geliyor? Bütçede bir eksiklik olması durumunda, bunun için fonlar vatandaşların emekli maaşlarından alınacaktır.

Gelecekte, 2019 yılında Reserve Fund'ın çalışmasından neler beklenebilir?

Ulusal Refah Fonu'nun bir parçası olarak, Rezerv Fonu Hükümetin kısa görüşlü politikasının, harcamalardaki ve tahsilatlardaki bariz bozulmaların ve aynı zamanda daimi olarak olumsuz denge nedeniyle tüm bütçe hatlarında tıkanıklık ve bozulmalarla baş etmeye devam edecektir. Rusya'nın Emekli Sandığı.

2019 yılında Rusya'nın rezerv fonu 5 bin not

Bununla birlikte, bağımsız araştırma merkezlerinden iktisatçı ve analistlerin bu kadar ağır tahminleri ve küresel finans örgütlerinin Rusya Federasyonu'na bağlı batılı ortaklarının açık endişesi, Rus liderliği tarafından asılsız olarak reddedilir.

İnsan hakları departmanının en son güvencelerine göre, sadece “yakalamak ve sollamak” değil, aynı zamanda ekonomideki açıkları da tamamen ortadan kaldırarak, 2019'da fonların parasını harcayarak ve onları baştan sona bırakarak, onları doldurmak için.

Bununla birlikte, bir yandan bu iyimserlik biraz abartılı görünüyor, çünkü son yıllarda GSYİH istikrarlı bir şekilde düştü ve uzun süreli durgunluğun başlayabildiği, öte yandan uzun süren durgunluğun başladığı ve bilindiği gibi, bazen özgürleşmek bazen daha zordur.

Hükümet, büyümenin% 2-3 oranında sabitlenebileceğini, aynı zamanda nüfusun gelirlerindeki düşüşün sona ereceğini umuyor (son yıllarda genel refah sadece resmi verilere göre yaklaşık% 6 azaldı).

bir demet para

Kuşkusuz, sadece harika olurdu, tek soru, belirtilen büyüme oranları Ulusal Fon Fonu'nun harcama fonlarının tamamen terk edilmesini sağlayacak mıdır?

Onlar, 2018-2020'de, oradan 171 milyar rubleden fazla harcamayacaklarını söylüyorlar, bu da önceki planlara kıyasla, harcama kalemlerinin, 1.16 trilyon ruble ile birkaç kez azaltılmayacağı anlamına geliyor - ki bunlar kesinlikle kesilecek.Ve bu kesinlikle parasal tahsisatlar, ücretler, uluslararası anlaşmaların uygulanması, çeşitli kamu yükümlülükleri ve uzun süreli, yargı sistemi ve bir dizi gizli eşya da dahil olmak üzere diğer görüntülerle ilgili makaleler pahasına gerçekleşmeyecek, Siluanov emin.

Ne ya da kime karşı? İyi soru ... Resmi olarak, açığın 1,5 trilyon dolarlık federal borç tahvilleri ihraç ederek ve artan bütçe gelirleriyle karşılanacağı resmen açıklandı.

Yani öyle mi olacak? Kesin olarak söylemek zor olsa da, ancak ekonomiyi borçlarla örtmek, aynı zamanda emeklilerin cebine bir el koymak Rusya gibi bir ülke için açıkça bir seçenek değildir.

Bütçemizin ve iç yönetimimizin, uzun bir süre için hesaplanan maalesef temel bir yeniden düşünmeye ihtiyacı olduğu açıktır. Yani tünelin sonunda ani gelişmeler ve ani bir ışık yanıp sönme yok.

Related news

2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir 2019 yılında Rusya Rezerv Fonu anlamına gelir