Doğu takviminde yeni yıl 2018

Son zamanlarda, her yeni yılı Çin takviminden herhangi bir hayvanla ilişkilendirdik. Ancak bir çok insan bir sonraki totemin ne zaman sahip olduklarını ve Yeni Yılın Doğu Takvimi 2018'e kaç gün geldiğini bilmez.


İÇERİK

Çin takvimini normalden ayıran nedir?

Orta Krallık'taki tüm yaşam yolu on iki çevrime bölünmüştür. Her biri belirli bir hayvana karşılık gelir. Sırasıyla, her dönem beş öğeden birine karşılık gelir. Böylece 2018 yılı, Köpek ve dünya elemanına karşılık gelir. Çin mitolojisine göre, belirli bir yılda doğan bir kişi baskın bir hayvanın özelliklerini ödünç alır.

Doğu takviminde yeni yıl 2018

Doğu takvimi takvimimizden farklıdır ve ay takvimine dayanır. Her ayın başlangıcı, Gregoryen takviminde aynı döneme denk gelmez. Çin takvimindeki ay başka bir yeni ay ile geliyor. Doğal olarak, doğu takvimine göre Yeni Yıl, ilk Ocak'ımıza uymuyor. Kış gündönümünden sonra ikinci yeni aya düşer. Bu tarihin sabit olmadığı ve her yıl değiştiği açıktır. Yani, 2018'de, Çin'deki “Chun Jie” bahar festivali, 16 Şubat'ta düşüyor. Çin Yeni Yılı'nın bölgenizde hangi saatte başlayacağını öğrenmek için, bölgedeki ikinci yeni ayın başlangıç ​​saatini bilmek yeterli olacaktır:

Moskova'da 18 saat 13 dakika m.
Pekin'de 23 saat 13 dakika mv
Buryatia'da 23 saat 13 dakika mv

Köpeğin yıl karakteristiği nedir?

Gelecek yıldan bu yana yılın metresi Sarı Dünya Köpeği olacak, 2018'in kesin olmayacağı tartışılabilir. Bu hayvan aşağıdaki gibi özellikleri ile karakterize olmasına rağmen:

 • fi;
 • dürüstlük;
 • adalet;
 • dostu.

Aynı zamanda, Köpek tahmin edilemezlik ve tembellik ile ayırt edilir. Bununla birlikte, Çinli astrologlar, bu hayvanın sarı bir renge sahip olması ve toprak elementi tarafından güçlendirilmesi nedeniyle hayatımızın istikrarlı ve sakin olmasını sağlayabilir. Gelecek yıl için uyum ve huzur karakteristik olacak. Birçok ülkede ekonomik sorunların ortadan kalkması muhtemeldir ve birçok bölgedeki çatışmalar azalır. Birçok insanın hayatı niteliksel olarak gelişecektir. Ayrıca gelecek yıl, evlenme ve yavruların yenilenmesi için iyidir. Ayrıca, Çinliler, Yeni Yıl'da yolunuza çıkan tüm köpekleri beslersek, 2018'in kesinlikle şanslı olacağından emindir. Yılın metresi kesinlikle mükemmel sağlık ile ödüllendirecek ve gerçek bir sevgi verecektir.

tatil tarihi

Bahar gününün kutlama tarihi, bir binyıldan fazladır. Konfüçyüs'e göre, festival M.Ö. yirmi üçüncü yüzyılda ortaya çıktı. Çin'de, "Chun Jie" nin kökeninin birçok versiyonu var. Bunlardan biri görünüşünü şöyle açıklıyor. Uzun zaman önce, modern Çin sakinleri, yılda bir kez karaya sürülen ve yolundaki her şeyi tahrip eden deniz canavarı Nian'dan acı çekti. Bu dönemde, yerel nüfus dağlarda yükseldi ve yiyecek ve sığırlar korkunç bir hayvana verildi. Ama böyle sıkıntılı günlerde bir gün halkı bu beladan kurtarmaya söz veren bir keşiş ortaya çıktı. Evde kırmızı fenerler astı, kâğıt üzerine bazı cümleleri yazdı ve inanılmaz bir ses çıkarmaya başladı. Canavar böyle bir direniş beklemiyordu ve sonsuza kadar bu yerleri terk etti. Bundan sonra, Çinliler yılda bir kez atalarının geleneklerini tekrarlarlar. Gökyüzüne inanılmaz miktarda kırmızı fener fırlatılır ve toprak havai fişeklerin ve selamların gürlemesiyle titriyor.


Kutlama gelenekleri

Aslına bakılırsa, Çin'de Yılbaşını yıllarca kutlamak için birçok gelenek var. Her bölgenin kendine özgü özellikleri vardır. Çoğu bölge için tipik olan en temelini tanımlarız.

Diğer tüm uluslar gibi, Çinliler de tatilden önce çöp ve gereksiz şeylerden evlerini özgür bıraktılar. Bunun için sebepler var. Feng Shui'nin uzmanlarına göre, bu prosedür Tsy'nin enerjisini serbest bırakıyor. Çin'de temizlikteki fark, evdeki çöpün, kapıdan kapıya kadar değil, girişten merkeze doğru gerçekleşmesidir. Bu, evdeki faydalı enerjiyi serbest bırakmamanızı sağlar. Bizden farklı bir başka gelenek de, Yeni Yıl'dan sonra temizlik için tam bir yasak. Çinlilere göre evi temizlerken, şansı ortadan kaldırabilirsiniz. Çin'de, geleneklerimize benzer gelenekler var. Örneğin, Rusya'da olduğu gibi, Yeni Yıl, Göksel Aile Tatilinde. Bir insan nerede olursa olsun, Yılbaşı tatillerinde, babasının evine çalışacaktır. Bahar Şenliği'nin arifesinde, Çinlilerin bir araya gelmesi için Çin'in tamamı otomobil, tren, uçak vb. Bizimki gibi, Çin Yeni Yılı'nın tablosu nefis dolu. Çinli yetenekli aşçılar, dünya mutfağının bu kadar popüler olmasının tesadüf değil. Çin geleneklerine göre yemek pişirmeden önce yemek pişirilmelidir. Aksi halde, şansını incitebilirsin. Bu garip değil, ama bizim için sıradan yemek - köfte, tatil masasında zorunludur. Diğer bir önemli ürün soya tofudur.

Doğu takviminde yeni yıl 2018. Hangi tarihte, nasıl kutlanırHediyeler gelince, Çinliler harika sembolistler. Örneğin, Yeni Yıl için çok popüler bir hediye bir çift mandarindir. Altın ağırlıklarına göre algılanıyorlar. Sonuçta, bağışçının size güçlü bir evlenme diledikleri anlamına geliyor.Hediye vermenin tuhaflığı, hediyenin doğrudan verilmemesidir. Evden ayrılırken genellikle tenha bir yerde gizlidir. Çocuklar “mutlu bir miktar” vermeye karar verdiler - kırmızı bir zarf içine konan para. Bu, başvuru sahibine refah istediğiniz anlamına gelir, böylece evinde daima parayı taşır. "Para" yakma ilginç ritüel. Doğru, zavallı Çinli gerçek faturaları yok etmez, ama iyi sahtekar.

Yeni Yıl için en yaygın hediyeler şunlardır:

 • çeşitli tılsımlar, tılsımlar, takılar;
 • her türlü tatlılar;
 • gelecek yılın sembolünün rakamları;
 • En iyi dileklerimle renkli tebrik kartları.

Ne yapmamak

Çin'de kabul edilmez:

 1. pahalı hediyeler sunmak;
 2. Beyaz veya mavi kağıtta hediye paketi. Bu renkler yas anlamına gelir.
 3. hiçbir şekilde “4” rakamı bulunmamalıdır. Bu ölüm anlamına gelir;
 4. Başkalarının önünde bir hediye ver.

Teklifler sadece eşleştirilmelidir: iki kartpostal, iki figürin, vb. Aile dairesinde, hediyeler iki eliyle ve önce en eskisi ile sunulur.

Related news

Doğu takviminde yeni yıl 2018 image, picture
Doğu takviminde yeni yıl 2018 6


Doğu takviminde yeni yıl 2018 12


Doğu takviminde yeni yıl 2018 80


Doğu takviminde yeni yıl 2018 46


Doğu takviminde yeni yıl 2018 61