İnsanlar, şeyler, kavramlar, tarih ve uygulama.
Başparmak
  • Küresel değerlendirme ortalaması: 5 üzerinden 5,0
 

Yedi mağlubiyet alışkanlığı


Sevgili Stephen Covey, Ağustos 2011'de TIME dergisinin iş dünyasındaki en etkili 25 kitaptan biri olduğu “Başarılı İnsanların Yedi Alışkanlığı” kitabını yazdı.
Bugün size kaybedenlerin, zencilerin ve kaybedenlerin yedi alışkanlığını anlatmak istiyorum. Bu insanları büyük ölçüde kaybeden yedi alışkanlık.

1) Kaybeden aşağılık ve kendine acıma duygusu yaşar. Başarısız olamayacağına inanıyor, çünkü o (ya da) eyalette yaşıyor, çünkü o yanlış bir cinsiyetti çünkü aynı eğitimine sahip değil çünkü ebeveynleri onu sevmiyordu çünkü Böyle bir figürü var. .. Genel olarak, genellikle bir kaybeden, kendisi için üzülmek için bir sebep ve bunun bir kaybeden olduğu için bunun olduğuna inanmak için vardır.
2) Kaybeden, suikast ve şikayet eder. Burada bir şeyi hesaba katmak önemlidir - bazı kültürlerde şikayet etmek alışılmış bir durumdur, ancak bu iki tarafın da şikâyetlerin ciddi olmadığını anladığında bu ritüelin bir parçasıdır. Kaybeden kişi kendini şaşkına çevirir ve kendinden yakınırsa, hayatındaki her şeyin kötü ve ümitsiz olduğuna inanır (ve eğer her şey kötü değilse, o zaman kötüye odaklanır).


3) Kaybeden kendini diğerleriyle karşılaştırır. İç bir “mihenk taşına” sahip değildir ve dün olduğu gibi kendini bugünle karşılaştırmak için aklına sahip değildir. Kendisini sadece başka bir kişiyle karşılaştırarak değerlendirebilir. Bu durumda, kaybeden çoğu zaman açıkça daha başarılı olan insanları seçer, bu da ona sızma ve şikayetler için sonsuz nedenler verir (önceki paragrafa bakınız).


4) Kaybeden kazandığından daha fazla harcıyor. Giderleri hesaplamıyor, krediyle yaşıyor, arkadaşlarından ve akrabalarından borç alıyor, karısının ya da kocasının boynunda oturuyor ... Birçok seçenek olabilir, ancak ortak bir yönü var - daha fazla gelir harcamak .
5) Kaybeden cimri. Ekonomik değil, cimri. Para ile paylaştırmaktan hoşlanmıyor ve bu nedenle de “freebie”, indirim, satış yapmayı deniyor ve en ucuz seçeneği seçmeye çalışıyor. Sonuç olarak, uygun görünüyor, ve berbat hissediyor ve eğer bir ezik bir iş açmayı başarabiliyorsa, sahibin cızırdaması bu işin büyümesine izin vermeyecektir.
6) Kaybeden ertelenmek yerine derhal kazanç seçer. Gelecek için nasıl çalışacağını bilmiyor. Öğrenmeye gitmiyor, çünkü şimdi kazanmak istiyor. Bir kariyer yapmıyor, çünkü bira ve televizyonun hemen tadını çıkarabiliyorsunuz ve yetersiz işten - bu zevki ne zaman bekleyeceksiniz? Böyle bir kişi, kışın, ilkbaharda neyin ekilmesi gerektiğini düşünmeden, tohum tanelerinden yapılan bir içkiyi yiyen bir köylü gibidir.
7) Kaybeden hoşlanmadığı şeyleri yapıyor. Tabii ki, çoğumuz zaman zaman istediğimiz şeyleri yapmak zorunda değiliz - örneğin, alarm saatine göre kalkmak. Ama kaybeden, dünya çapında tatsız olan şeylerle uğraşır - işte ona tatsız olan ya da daha kötüsü, kendisine tatsız bir iş çıkarır. Doğal olarak, bu alanda ilerlemeyi istemiyor - çünkü o zaman daha da tatsız şeyler yapmak zorunda kalacak.
Ve bir tane daha bonus eşya. Kaybedenler kendi zamanlarına değer vermez. Bu dakikadan beri, saatler ve günler parmaklarının arasına sızar ve bu kaybı bile fark etmez. Bir seçenek varsa, kaybeden zaman harcamayı tercih eder, para değil.
Bu alışkanlıklardan birini kendiniz keşfettiyseniz - kendiniz için üzülmeyin ve ağlamayın.

Related news

Yedi mağlubiyet alışkanlığı image, picture
Yedi mağlubiyet alışkanlığı 91


Yedi mağlubiyet alışkanlığı 17


Yedi mağlubiyet alışkanlığı 46


Yedi mağlubiyet alışkanlığı 43


Yedi mağlubiyet alışkanlığı 60


Yedi mağlubiyet alışkanlığı 38


Yedi mağlubiyet alışkanlığı 48